• Röportaj:

  Sami Ökmen
 • Tarih:

  03 Ağustos, 2020
 • Yayın:

  İşte Life Adana
 • Website Link:

  istelifeadana.com

Ahşaba Dair Ne Varsa Öz Ökmenler’de

Orman ürünleri işleme ve satışında yarım asra yaklaşan tecrübe, Öz Ökmenler’i ahşabın lider şirketleri arasına taşıdı. Keresteden dekoratif lambriye zengin ürün yelpazesine sahip Öz Ökmenler, inşaat ve mobilya başta olmak üzere birçok sektörün aranan tedarikçisi olmayı başardı.


İnşaat ve mobilya sektöründe başarılı olmanın yolu ahşap sektöründe deneyimli bir şirketle birlikte yol yürümekten geçiyor. Merkezi Adana’da yer alan Mersin ve Akçatekir’deki şubeleriyle hizmet veren Öz Ökmenler Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, inşaat ve mobilya sektörünün aranan tedarikçisi olmayı başardı.


Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sami Ökmen, inşaat temelinde kullanılan keresteden mutfak dolabında kullanılacak su geçirmek kontrplağa, doğramalık keresteden dekorasyonda kullanılan lambriye onlarca ürünle hizmet verdiklerini söyledi.1970’li yıllardan beri hep daha iyisini üretme ve daha iyi hizmet anlayışıyla hizmet verdiklerini belirterek, “Ahşapla tanışıklığımız baba mesleğimize dayanıyor. Hep yenilikleri takip ettik. Teknolojinin imkanlarından yararlandık. 2000’li yıllara kadar kereste üretimimizin önemli bölümü inşaat kalıplarında kullanılıyordu.

Bugün ürün çeşitliliğimiz ve katma değeri daha yüksek üretimimiz sayesinde inşaat kerestesinin üretimimizdeki oranı yüzde 15’lere kadar düştü. Dekorasyon ağırlıklı ürünlerimiz arasında iç ve dış mekanlarda kullanılan lambri, farklı ahşaplardan ürettiğimiz kamelya, bungalov yapımı için ürünler var. Ham maddeden proje uygulamaya varıncaya kadar hizmet veriyoruz. Kendi bünyemizdeki üretim tesislerimizden ihracata da başladık. Kurulduğumuz günden beni iki önceliğimiz var. Müşteri memnuniyeti ve sürekli yenilik. Başarımızda bunların etken olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yeni yatırımımda ben de kadın çalışan tercih edeceğim diye kendime söz verdim. Türkiye’de bu sektörde kadın istihdamı çok yoğun değil. Ama ben şimdiden çok memnunum. Şu an tesislerimizde çalışanların yüzde 30’u kadın. Bu sayıyı yeni yılla birlikte yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuşuyor.