Yönetim Kurulu Başkanı

Başkanın Mesajı

Şirketimizin Değerli Yatırımcıları ve İş Ortakları, Çok Kıymetli Dostlarımız ve Çalışanlarımız;


ÖZ ÖKMENLER Şirketi olarak 45 yıldır takip ettiğimiz “Hizmette üretimde kalite” prensibimiz tercih edilen marka olma başarısını getirdi. Yurt içinde ve yurt dışındaki faaliyetlerimizle en beğenilen ve saygı duyulan kurumlardan biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünden sonra, çıtayı daha da yukarı çıkartarak, yenilikleri ve değişimleri kucaklayarak yolumuza devam edeceğiz. Temel değerlerimize sadık kalmak suretiyle, stratejilerimizi, iş kollarımızı ve organizasyonumuzu sürekli olarak yenileyecek ve geliştireceğiz.


Şirketimizin gelişiminde ülkemizin büyümesi ve refahı her zaman ön şart olmuştur. Ülkemizin bereketine ve gelecekteki büyümesine olan inancımız bize umut vermekte ve bizleri motive etmektedir. Dünyada gelişmekte olan ülkelerdeki özel sektör yatırımları azalmasına rağmen, ülkemizde Alarko Grubu olarak 2020–2024 iş programımızda yatırımlarımızı artırarak istihdam fırsatları yaratmış bulunmaktayız.


Sürdürülebilir büyüme stratejilerimiz çerçevesinde ülkemize yatırım yapmaya devam edecek, yurt dışından küresel şirketlerin de ülkemize yatırım yapmalarını teşvik etmeyi sürdüreceğiz. Yeni yatırımlarımızı planlarken çağımızın getirdiği ekonomik, sosyal veya jeopolitik dalgalanmaları başarılı bir şekilde atlatmak için stratejilerimize, risk yönetim sistemlerimize, likidite durumumuza ve teknolojik tüm gelişmelere önem vermekteyiz.


Güvenilir olmanın vazgeçilmez hedefimiz olduğunu, bu doğrultuda üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerimize uymanın gerekli olduğunu tüm çalışma arkadaşlarımıza, paydaşlarımıza ve müşterilerimize yılmadan ve devamlı olarak hatırlatacağız. Şirketimiz vizyoner, girişimci ruhu ile birlikte dinamizmini daha da artıracaktır ve önemli bir yükseliş evresindedir. Başta ülkemize olmak üzere, çalışanlarımıza, müşterilerimize, hissedarlarımıza ve iş ortaklarımıza değer katmak; hep beraber akıl ve menfaat birliği oluşturmak en temel hedefimizdir.


Hepinize saygı, selam ve sevgilerimi sunarım.


SAMİ ÖKMEN

Yönetim Kurulu Başkanı